عادی سازی روابط با صهیونیسم آتشی است که یهود بلند کرده است

خبرگزاری ایسنا

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با گرامیداشت روزهای معلم و کارگر اظهار کرد: روز معلم را به عزیزان معلمین که متولیان اصلی آموزش و رشد علمی و تربیت کشور هستند تبریک عرض می کنم و در برابر عظمت آنها خضوع می کنیم.

وی با بیان اینکه امسال روز قدس را در یک شرایط کاملاً استثنایی برگزار می کنیم، خاطرنشان کرد: دولت های به ظاهر اسلامی روابط خود را تماما با اسرائیل عادی کرده‌اند و حتی در دعوت از رئیس جمهور اسرائیل به کشور خودشان از همدیگر سبقت می‌گیرند.

امام جمعه اردبیل افزود: رییس رژیم جعلی اسرائیل چند ماه پیش  به امارات و اخیرا به ترکیه آمد و حالا یک ماه دیگر به آذربایجان می‌آید وزرای اسرائیل نیز به طور کامل در کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه هر روز پرسه می زنند و لیوان های شراب را با روسای جمهور کشورهای به اصطلاح اسلامی به افتخار اسرائیل به هم می‌زنند و تنها کشوری که مانده و تن به سازش نداده فقط ایران و خط مقاومت است.

عاملی بیان کرد: تمام ملت‌های مسلمان نیز در کنار ایران ایستادند و با صراحت می گویند امیدها از تمام دولت‌ها جز ایران  قطع شده است اسرائیل نیز از این خضوع و رکوع دولت های اسلامی کاملاً مغرور گشته و باد به غبغب انداخته که کار تمام شده و لذا اخیرا جری شد و یک تصمیم بسیار خطرناک گرفت و آن تقسیم مسجد الاقصی از حیث زمان و مکان بین یهودی ها و فلسطینی ها بود اما در همین شرایط بسیار سنگین فلسطینی‌ها با شجاعت تمام قیام کردند و با تقدیم چند شهید یک ماه است به شدت با اسرائیل درگیر هستند و تمام امید اسرائیل را به یاس  مبدل کرده اند.

امام جمعه اردبیل روز قدس را کابوسی برای صهیونیست ها دانست و خاطر نشان کرد: روز قدس نیز که شاهکار امام است به یک کابوس عظیم برای صهیونیست‌ها تبدیل شده است چون مسئله فلسطین را از میز مذاکره های خائنانه به داخل امت اسلامی آورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حکام به ظاهر اسلامی اگر مایحتاج اسرائیل را تامین نکنند اسرائیل در کمترین زمان زمین می‌خورد، گفت: کل هزینه اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه را عربستان تامین کرد ۴۰ درصد نفت عربستان را یکی از همسایه های ما تأمین می کند و بسیاری از پروژه‌های بزرگ کشورهای اسلامی توسط حکومت های به ظاهر  اسلامی به اسرائیل واگذار شده است.

عاملی خطاب به کشورهای اسلامی  که پیمان دوستی با اسرائیل بستند بیان کرد: من به حاکمان کشورهای اسلامی که با اسرائیل پیمان دوستی و همکاری بستند و از پشت به امت محمد(ص) خنجر زدند چند مطلب می گویم و آن اینکه در تقویت اسرائیل زحمت بی جا می کشید روی آب می‌نویسید چون خداوند تقدیر حتمی نوشته که صهیونیست‌ها تا آخرین روز دنیا در ذلت و مسکنت و در غضب خداوند بمانند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: من یک جمله عبرت آمیز به این حاکمان می‌گویم شاه بیشتر از شما در خدمت اسرائیل بود و بدترین رابطه را با عرب ها  که آن زمان با اسرائیل می‌جنگیدند داشت اما آن همه خدمت نتوانست شاه را نگه دارد و به تعبیر خودش آمریکا او را مثل تفاله به دور انداخت  وقتی ملتی بخواهد برای خود سرنوشتی بنویسد هزاران آمریکا، اسرائیل و اروپا نمی تواند اراده آن ملت را بشکند.

عاملی ادامه داد: آبراهام برگ که مدت ۴ سال رئیس کنیسه اسرائیل بود می‌گوید: شمارش معکوس فروپاشی اسرائیل آغاز شده است.

وی با تشریح دومین مطلب خطاب به حاکمانی که پیمان دوستی با اسرائیل بسته اند، گفت: در طول تاریخ هیچ حاکمی با زیر پا گذاشتن آیات قرآن و با آتش زدن آنها نتوانسته برای خود بقاء و امنیت درست کند شما با پیمان با اسرائیل بخش مهمی از آیات قرآن را آتش زده اید.

عاملی افزود: من به این حکام  می گویم فردای قیامت چگونه به صورت خداوند، قرآن و  هزاران کودکی که مظلومانه شهید شدند نگاه خواهید کرد در روایت است که در روز قیامت یک قطره خون به پیشانی کسی می زنند او می پرسد این لکه ننگ چیست می گویند یک نفر کشته شده تو به اندازه این قطره در قتل او شریک بودی کاملاً روشن است که اگر آن معامله را با  حکام سازشگر و عادی ساز امروز انجام دهند قطعا  در اثر عادی سازی که موجب شراکت در جنایات صهیونیست هاست باید کل صورت آنها را با خون رنگرزی کنند.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: از آمریکا و اروپا هم  یک سوال مهم و کلیدی داریم چطور می‌شود که اشغال یک کشور توسط روسیه ممنوع، محکوم و موجب تحریم های وحشتناک می شود ولی اشغال از طرف اسرائیل نه تنها ایرادی ندارد بلکه موجب حمایت و تایید هم هست؟ این مطلب فقط یک چیز را ثابت می کند و آن اینکه معیار حس و قبح در دنیای امروز هوی و هوس و منافع غربی هاست.

عاملی تصریح کرد: اسرائیل حتما دقت کند که سازش حتی  کل دولت‌های کشورهای مسلمان او را نجات نخواهد داد امروز اسرائیل خیلی خوشحال است که کشورهای اطراف ایران به غیر از عراق و پاکستان و افغانستان رئیس اسرائیل را به کشورهای خود دعوت می کنند و ایران را به خیال اسرائیل در محاصره قرار داده اند اما اسرائیل باید بدانند که فصل‌الخطاب ملت ما هستند و ملت ها با فلسطین هستند و هر روز در فضای مجازی خروار خروار  به دولت های عادی ساز خود فحش می‌نویسند این ملت ها زمانی به سیلی خروشان تبدیل خواهند شد و آن زمان به  صهیونیست ها حتی  مجال فرار به وطن اصلی خود را نخواهند داد.

https://dailybulletin.ir/29/04/2022/%d8%b9%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%d8%a8%d8%a7-%d8%b5%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%a2%d8%aa%d8%b4%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%da%a9%d9%87/