نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

خبرگزاری ایسنا

آخرین جمعه ماه رمضان سال هاست که بیرق آزادی قدس شریف را به دوش می‌کشد امسال اما حکایت روز قدس کمی متفاوت‌تر از همیشه بود و راهپیمایی روز قدس پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا به صورت حضوری برگزار شد و بار دیگر حماسه ملت ایران در دفاع از مظلومان فلسطینی تکرار شد.

در نگارستان ایران نیز همه از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد و کودک خود را به روز قدس رساندند و با فریاد «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «هیهات من‌الذله» و «دولت جعلی رژیم صهیون/ با دست اُمّت می‌شود سرنگون» مشت محکمی بر دهان رژیم متجاوز و جعلی رژیم صهیونیستی زدند و بار دیگر به جهانیان نشان دادند که پای آرمان های فلسطین ایستاده اند.

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

۲۷ روز روزه داری پای اراده مردم استان گلستان را برای انزجارطلبی از جنایات صهیونیست بین الملل سست نکرده است، امروز صدای «هل من ناصر ینصرنی» مردم مظلوم فلسطین به ابتکار امام راحل به گوش تمامی انسان های شریف و آزادی خواه جهان رسیده است و مسئله ملت ها که در روز قدس در سرما و گرما و در روزهای کرونایی و طوفانی به میدان می آیند حفظ تنها یک سرزمین نیست بلکه زنده نگه داشتن آرمان های مقدس اسلام است که ریشه در قرآن کریم و کلام وحی الهی دارد، روز قدس یک روز جهانی است و این پیام را به جهانیان مخابره می کند که امت اسلامی هیچ گاه زیر بار ظلم و ستم‌ نمی رود، روز قدس روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی و روز فریاد رسای مسلمانان علیه رژیم‌جعلی و خودخوانده اسرائیل است.

امروز فریاد «مرگ بر اسرائیل» مسلمانان جهان در روز جهانی قدس ضربه سخت دیگری بر دیوار ظلم و جور رژیم جعلی اسرائیل زد و هراس و وحشت را به جان این رژیم خودخوانده و متجاوز انداخت، امروز مسلمانان جهان به ویژه مردم ایران با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز قدس به مردم مظلوم فلسطین نوید دادند که قطعا قدس شریف به دامن اسلام بازمی گردد و مردم‌ مظلوم فلسطین آزادی و رهایی را خواهند دید.

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

هوشمندی و درایت امام خمینی(ره) موجب شد تا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نامگذاری شود و یکی از مهم ترین دستاورد این نامگداری آن بود که اجازه نداد موضوع فلسطین از قاب رسانه و از قلوب انسان‌های آزادی‌خواه جهان خارج شود، امسال شعار «القدس المحور» برای این روز نامگذاری شد تا بار دیگر به جهانیان ثابت کند که قدس مسئله اصلی جهان اسلام و محور وحدت مسلمانان است‌ از طرفی روز قدس شکل گیری انتفاضه های مختلف را کلید زد و جوشش مردم مظلوم فلسطین از انتفاضه سنگ آغاز و به موشک رسیده است.

هر ساله شکوه و خروش مسلمانان و آزادی خواهان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در روز قدس موجب می شود تا سازش کارانی که پای میز مذاکره با رژیم صهیونیستی نشستند به این مهم‌ پی بردند که این مذاکرات بی‌حاصل تاثیری در روند مردم فلسطین ندارد و روز قدس هر سال جوشش دیگری در رگ‌های فلسطینی‌ها به وجود می آید و مردم فلسطین علیه رژیم غاصب اسرائیل به پا می خیزند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم راهپیمایی به خبرنگار ایسنا گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس به معنای تداوم مقاومت و استقامت است، مردم در ایران اسلامی و دنیا پایه و اساس مقاومت هستند و این حضور باشکوه مردم قابل تحسین است .

رمضانعلی سنگدوینی با بیان اینکه فلسطین و مردم فلسطین باید بدانند که مردم ایران و جمهوری اسلامی همیشه حامی و پشتیبان آنها هستند، گفت: اقوام مختلف در ایران اسلامی با وحدت و همدلی کنار یکدیگر زندگی می کنند و این وحدت و یکپارچگی همیشگی خواهد بود.

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

نگارستان ایران پای آرمان‌های فلسطین ایستاد/ گنبد آهنین اسرائیل غاصب فرو ریخت

عضو هیئت علمی دانشگاه گلستان نیز در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: امروزه اهمیت روز قدس به خوبی بر همگان مشخص شده است و جامعه جهانی به ویژه مسلمانان حامی مردم فلسطین از جمله مردم ایران در طول ۴۳ سال از انقلاب اسلامی هر ساله آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را در دفاع از مردم مظلوم فلسطین برمی خیزند و در قالب راهپیمایی انزجار خود را از رژیم صهیونیستی نشان دادند و با قدرت ایمانی خود از مظلومیت مردم فلسطین و حقانیت آنها دفاع می‌کنند.

مسیب عباسی اضافه کرد: امسال نیز با توجه به کمرنگ شدن خطر کرونا و ایجاد فضا برای به صحنه آمدن مردم ایران و عاشقان مردم فلسطین در سایر کشورها در راهپیمایی روز قدس به میدان آمدند و این حضور باشکوه  بسیاری از محاسبات و معادلات رژیم صهیونیستی و حامیان اروپایی و آمریکایی آن را برهم می زند.

وی با بیان اینکه عصبانیت رژیم صهیونیستی در ماه رمضان امسال و حملات پیاپی به مردم فلسطین را به وضوح مشاهده می کنیم، بیان کرد: این مسئله نشان می دهد بسیاری از راهبردها و محاسبات رژیم صهیونیستی به هم ریخته است و نتیجه لازم را نمی گیرد، مقاومت مردم فلسطین و رشادت هایی که در ماه رمضان امسال نشان دادند حاکی از عملکرد بهتر جبهه مقاومت است و عزم بیشتر مردم فلسطین در مقابله با این رژیم جعلی هر روز مستحکم تر می شود.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت بندرترکمن نیز گفت: امام راحل با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کرده و به این شکل از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.

حاج قربان آخوند احمدی با بیان اینکه قدس مظلوم واقع شده است، تأکید کرد: مردم مظلوم فلسطین ۷۰ سال است که در چنگال ظالمان و رژیم جعلی اسرائیل  قرار گرفتند و مردم جهان هر ساله در روز قدس برای آزادی مردم فلسطین فریاد می زنند.

https://dailybulletin.ir/29/04/2022/%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d9%84%d8%b3%d8%b7%db%8c%d9%86-%d8%a7/