هر گونه غفلت از جبهه مقاومت دشمنان را مقابل ما علم خواهد کرد

خبرگزاری ایسنا

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز جمعه ۹ اردیبهشت ماه در خطبه های نماز جمعه اراک اظهار کرد: استراتژی اسلام صیانت از سرزمین‌های اسلامی و قبله نخست مسلمانان است. کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که با اسرائیل در ارتباط هستند مسلمان واقعی نیستند.

وی اضافه کرد: دولت ما باید جایگاه خود را در نظم نوین جهانی پیدا کرده و قدرتمندانه نقش‌آفرینی کند. این عظمت انقلاب است که امروز اجازه داده است که ایران اسلامی در جهان به نقش‌آفرینی بپردازد و همه این نقش‌آفرینی‌ها و حضور قدرتمند ایران در عرصه قدرت جهانی به برکت خون شهدا،  اقتدار کشور و حمایت اهل بیت است.

دری نجف آبادی افزود: در حقیقت نظم جدیدی که بر پایه اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: یهودیان اصیل نیز معتقدند که نباید یک ملت را آواره کرد تا یک حکومت ایجاد شود. صهیونیست ها یهودی نیستند بلکه حزبی قدرت طلبند که با همراهی امریکایی ها به دنبال حکومت و کسب قدرت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: یهودیان اصیل معتقدند که دین صهیونیست‌ها دین موسی کلیم نیست. کدام دینی اجازه کودک کشی و غصب سرزمین دیگر را صادر کرده است؟ یهودیان در طول تاریخ همواره مهمان کشورهای مسلمان بودند و مسلمانان آنها را تکریم می‌کردند، حال باید نیکی مسلمانان را با خمپاره و گلوله و جنگ پاسخ دهند؟

وی ادامه داد: کشورهایی که دست دوستی به ما می‌دهند نباید از منافقین و غارتگران کشورمان حمایت کنند، حضور امروز مردم در راهپیمایی معنادار و در دفاع از جبهه حق و مقاومت و اعلام وفاداری به رهبری و روز قدس است.

امام جمعه اراک تصریح کرد: جبهه با عظمتی که امروز ایجاد شده نیازمند فرزندان غیور امام و اهل بیت است که اگر همه دنیا مقابل آنها بایستند، آنها نترسند و آماده شهادت باشند و ذلت را نپذیرند. هر کس خارج از این جبهه آگاهانه و نااگاهانه عمل کند در واقع به خون شهدا خیانت کرده است. جبهه امروز جبهه مقاومت و اسلام است و هر گونه غفلت از این جبهه دشمنان را مقابل ما علم خواهد کرد و موجب از دست دادن دوستان و ذلت ما خواهد شد، لذا باید هوشیارانه راه امام و شهید سلیمانی ها و عزت و آزادی اسلام را دنبال کنیم و خداوند وعده داده است که اسلام همواره پیروز است.

وی تاکید کرد: نباید ترسید و محزون شد، چرا که اسلام پیروز است، راه ما درست است و هدف ما بسیار متعالی است، لذا باید هوشیارانه عمل کرد. آزادی قدس امتحانی از سوی خداوند برای امت اسلامی و اساس پیروزی این امت، روحیه معنوی و الهی است.

دری نجف آبادی همچنین در خصوص ماه رمضان و چند روز باقیمانده از این ماه پر برکت اظهار کرد: چند روز باقیمانده از ماه رمضان مانند نزدیک شدن به فیض الهی و سپیده پیروزی است، لذا در این شبهای باقیمانده خدا را با نیت های صادق و قلب پاک بخوانید. همچنین نماز عید فطر نماز شکر است و خدا را شاکریم که به ما اجازه داد که یکماه در زمره نیکان عالم قرار بگیریم و با خداوند عهد و پیمان مجدد ببندیم. ماه رمضان فرصتی است که خداوند ما را در زمره نیکان عالم قرار دهد.

امام جمعه اراک با اشاره به سه مناسبت مهم روز کارگر، روز شورا و روز معلم، یاد و خاطره شهید مطهری، شهدای استان در دفاع مقدس، شهدای سلامت، جبهه مقاومت و شهدای فلسطین را گرامی داشت و در پایان از حضور مردم استان مرکزی و شهرستان اراک در راهپیمایی روز قدس تشکر کرد.

انتهای‌پیام

https://dailybulletin.ir/29/04/2022/%d9%87%d8%b1-%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%ba%d9%81%d9%84%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%ac%d8%a8%d9%87%d9%87-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%88%d9%85%d8%aa-%d8%af%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%d9%82/