چرا هزینه برای مقاومت عقلانی و منطقی‌ست؟/ اسرائیل در چاردیواری محبوس است

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی شاهرودی در پایان راهپیمایی روز قدس در سمنان با طرح این پرسش که فلسفه روز قدس و حمایت جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین چیست به چگونگی شکل‌گیری رژیم صهیونیستی پرداخت و اظهار کرد: در یک دوره‌ای انگلستان و فرانسه به عنوان دو قدرت آن زمان دنیا، برنامه‌ریزی وسیعی برای سلطه بر غرب آسیا داشتند که از درون همین ایده ، شکل‌گیری رژیم غاصب صهیونیستی شکل گرفت.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا ادامه داد: انگلستان و فرانسه در آن مقطع دو هدف اصلی را پیگیری می‌کردند، نخست جلوگیری از شکل گیری وحدت بین کشورهای آسیایی و افریقایی و دوم؛ تسلط بر منطقه استراتژیک غرب آسیا و سوم مدیریت آینده انرژی چرا که این منطه مهمترین ذخیرگاه نفت و گاز جهان بود.

وی از شکل‌گیری یک حکومت ضددینی به عنوان یکی دیگر از اهداف قدرت های جهانی در آن زمان نام برد و گفت: ایجاد یک پایگاه در برابر نفوذ شوروی سابق و چین از دیگر اهداف این قدرت‌ها بود.
وی با بیان اینکه انگلیسی‌ها برای ایجاد ژاندارم منطقه به این نتیجه رسیدند که قوم یهود مناسب‌ترین گزینه است افزود: قوم یهود در آن مقطع همه ویژگی‌های مدنظر انگلستان را داشت چرا که هم پراکنده بودند و هم انگیزه‌های ضددینی و ضداسلامی زیادی داشتند. علاوه بر این قوم نژادپرستی بودند و در پی سرزمینی بودند.
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا اضافه کرد: این ویژگی‌ها سبب شد که تمرکز انگلیس و فرانسه بر شکل‌گیری یک رژیم و ساماندهی قوم یهود در غرب آسیا متمرکز شود.
سعیدی شاهرودی با اشاره به شکل گیری اولیه رژیم صهیونیستی در فلسطین اظهار کرد: بعدها که انگلستان از منطقه خارج شد، با تامین سلاح برای آنها زمینه قتل و غارت مسلمانان توسط یهودی‌ها را فراهم کردند که کشتار صبرا و شتیلا از جمله از قتل‌عام‌ها است.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم امریکا نیز وارد منطقه شد افزود: امریکایی ها نیز برای تداوم استعمار خود بهترین راهکار را در حمایت از رژیم صهیونیستی دیدند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا با بیان اینکه امریکا از 100سال قبل برای سلطه بر جهان برنامه ریزی کرده اضافه کرد: منطقه خاورمیانه و غرب آسیا، نقطه استراتژیک آنها برای سلطه بر جهان بود و از همین رو جریان های مختلف در امریکا به حمایت از اشغالگران قدس پرداختند.

وی با بیان اینکه سه جریان در امریکا در حمایت از اشغالگران قدس شکل گرفت تصریح کرد: سه جریان سرمایه داران و کارخانه داران، جنگ سالاران و سیاستمداران  نومحافظه‌کار سه جریان بودند که در حمایت و پشتیبانی از صهیونیست‌ها شکل گرفتند.

سعیدی شاهرودی از آنچه مسیحیت صهیونیستی، مسیحیت یهودی و سیاسیون افراطی نظیر ریگان، بوش و ترامپ به عنوان حامیان صهیونیست‌ها در امریکا نام برد و افزود: جمهوری‌خواهان امریکا و خصوصا عناصر تندرویی نظیر ریگان، بوش و ترامپ و…بر این باور بودند که برای تامین صلح جهانی و منافع امریکا باید از صهیونیست‌ها و حامیان ایده ظهور مسیح حمایت کرد.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی از فلسطین و مقاومت گفت: جمهوری اسلامی در برابر نقشه 100ساله امریکا و حامیان صهیونیست‌ها ایستاده است.

وی با بیان اینکه آنها بدل مهدویت‌ها در برابر آموزه های نجات بخش اسلام ایجاد کردند ادامه داد: ایده پردازان آنها معتقدند که شیعه با دو بال مهدویت و عاشورا هرگز آسیب پذیر نیست و از همین رو در پی ایجاد بدل مهدویت و شکل گیری جریان هایی نظیر داعش، شیعه لندنی و…رفتند.

وی با اشاره به نقش بی بدیل انقلاب اسلامی در مقاومت گفت: انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب بزرگترین نقشه امریکا برای تشکیل خاورمیانه بزرگ و رژیم اسرائیل را از خنثی کردند.
سعیدی شاهرودی با بیان اینکه اسرائیل امروز در چاردیواری خود محبوس شده عنوان کرد: امروز اگر صهیونیست ها کوچکترین حرکتی کنند از سوی حماس و حزب الله و جریان مقاومت مورد حمله قرار می گیرند.
رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا، تقویت محور مقاومت را از هنرهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی مانع از تسلط امریکا بر سوریه، عراق، یمن، لبنان و…شد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نبرد نابرابر را به نبرد نامتقارن تنبدیل کرده افزود: یکی از هنرهای انقلاب اسلامی در موضوع فلسطین و مقاومت این بوده که در منطقه توازن قوا ایجاد کرده و با تقویت و پشتیبانی از فلسطین و لبنان و سوریه و یمن و…نقشه های امریکا را با شکست مواجه کرده است.

وی از انتقال فرهنگ بسیجی به عنوان یکی دیگر از هنرهای انقلاب در موضوع دفاع از آرمان فلسطین نام برد و گفت: امروز مردم غزه، سوریه، یمن، عراق و…با اتکا به این فرهنگ والا، خود در برابر زیاده خواهی امریکا و غرب می ایستند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه مقاومت در برابر صهیونیست ها و امریکایی ها به امنیت ملی ایران کمک کرده اظهار کرد: این مقاومت استقلال و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را تامین کرده است.

وی از آنچه عقب بردن مرزها می خواند به عنوان یکی از دستاوردهای مقابله با امریکا و حمایت از مقاومت نام برد و افزود: هنر رهبری فرزانه انقلاب در این بوده که مرزها را عقب برده و ما امروز در سوریه، لبنان و عراق با دشمنان می جنگیم.
سعیدی شاهرودی، هزینه برای مقاومت را عقلانی و منطقی دانست و گفت: هزینه برای مقاومت یک کار عقلانی و منطقی است. در حقیقت ما با عقب بردن مرزها، دورتر از مرزها از کشور و منافع آن دفاع می کنیم.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه ما با حداقل هزینه امنیت مان را تامین می کنیم به حمایت مردم ایران از مردم مظلوم فلسطین پرداخت و اضافه کرد: بی شک جهانی کردن موضوع فلسطین و حمایت از آن یکی از هنرهای مردم ایران است.
وی با اشاره به تلاش های امریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی گفت: امریکا جنگ های افغانستان، عراق، 33روزه لبنان، جنگ غزه و…را برای مقابله با انقلاب اسلامی شروع کرد و خوشبختانه با هدایت های مقام معظم رهبری و مقاومت مردم ایران و دوستداران انقلاب اسلامی، دشمنان شکست خوردند.

وی با بیان اینکه هدف نهایی امریکا از جنگ در افغانستان، عراق و سریه و..ایران بوده گفت: به لطف خداوند، تدابیر مقام معظم رهبری مانع از توطئه های دشمنان در این سال ها شده است.
سعیدی شاهرودی با بیان اینکه امریکا از جنگ نظامی با ایران طرفی نبست خاطرنشان کرد: از همین رو امریکا به جنگ تمدنی روی آورده است و آشوبی که با شکل گیری داعش در سوریه و عراق بوجود آورد نمودی از این جنگ است.
وی نقش رهبری انقلاب اسلامی در هداپیت مقاومت را بسیار مهم خواند و گفت: از سویی سردارانی همچون حاج قاسم با طراحی مدیریت بحران سوریه و عراق را به کمک مردم و مراجع بزرگواری همچون آیت الله سیستانی نجات دادند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا با اشاره به قدرت بالای محور مقاومت تصریح کرد: امروز اگر صهیونیست ها و امریکایی ها کوچکترین حرکتی کنند از سوی حماس و حزب الله مورد حمله قرار می گیرند.

https://dailybulletin.ir/29/04/2022/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%88%d9%85%d8%aa-%d8%b9%d9%82%d9%84%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%88-%d9%85%d9%86%d8%b7%d9%82%db%8c/