سهم ۱۵ درصدی بازار ایران در تولید ایمپلنت

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان –  حسین قناعتی گفت: امروز از بخش‌های مختلف پژوهشکده علوم دندانپزشکی و مرکز رشد تجهیزات زیست مواد بازدید شد که خوشبختانه دوستان در همه‌ی زمینه‌ها از جمله ایمپلنت، سیمان‌های بیولوژیک و موادی که در حین عملیات روت کانال یا سایر کار‌های دندانپزشکی به کار می‌آید، در حد قابل قبولی پیشرفت کرده اند و در بعضی زمینه‌ها می‌توانند تا ۵۰ درصد نیاز کشور را پوشش دهند.

به گفته قناعتی ایران در زمینه ایمپلنت نیز تا ۱۵ درصد بازار را در اختیار گرفته است.

او گفت: امیدواریم این عدد را تا بالای ۷۰-۶۰ درصد برسانیم که در این خصوص به حمایت‌های وزارت بهداشت نیاز داریم؛ زیرا وقتی محصول ایرانی باکیفیت وجود دارد، لزومی ندارد با ارز دولتی محصول خارجی وارد کنیم. با توجه به سیاست‌های دانشگاه شهیدبهشتی در زمینه فناوری و پیشگیری، لازم است مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان با معاونت بهداشت دانشگاه در زمینه پیشگیری بیماری دهان به‌خصوص برای کودکان و فیشور سیلندر همکاری کنند تا به‌ جای هزینه برای کار‌های گران‌قیمت دندان‌پزشکی در زمینه آموزش و پیشگیری اقدام کنیم.

قناعتی امیدوار است با وجود روحیه تلاشگر محققان کار‌های بزرگی مانند ساخت پرینتر سه‌بعدی که جزء تکنولوژی‌های هایتک دنیا است، انجام شوند.

شرکت فرتاک اندیشه برنا در سال ۱۳۹۹ با هدف تولید مواد دندانی پیش رفته و با کیفیت تاسیس شده و از سال ۱۴۰۰ عرضه محصولات خود با برند کبالت را آغاز کرده است.

این شرکت با سعی و کوشش متخصصان مواد دندانی و با به کارگیری تیم جوان و متخصص می‌کوشد تا با حرکت در مرز دانش مواد دندانی دنیا، راه ارتباطی بین فناوری‌های روز جهان و صنعت مواد دندانی کشور، با هدف ارتقای سلامت باشد.

محصولات این شرکت شامل دای آشکارساز پوسیدگی، رزین محافظ لثه، محلول شست و شو کانال EDTA، کرم روت کانال دندانپزشکی، اسید اچ، اسید هیدروفلوریک، خمیر کلسیم هیدروکساید، ژل بنداورنده خون، ژل فسفات فلوراید اسیدی ضد پوسیدگی و کیت رزین اینفیلترانت دراین بازدید رونمایی شد.

شرکت دانش بنیان پیشگامان سلامت اکسیر در دی ماه سال ۱۳۹۹ با هدف ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان جامعه و با بهره گیری از دانش فنی روز جهان توسط پژوهشگران حوزه دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس شد.

رسالت این مجموعه تولید محصولات با کیفیت در سطح جهانی به منظور خودکفایی کشور و کاهش وابستگی به محصولات وارداتی در حیطه مواد و تجهیزات دندانپزشکی است.

محصولات این شرکت شامل اچینگ، اچ پرسلن، سایلن، خمیر پولیش، خمیر ضد حساسیت و پوسیدگی، کامپوزیت فیشور سیلانت و محلول انعقاد خون (الومینیوم کلراید و فریک سولفات) با حضور رئیس دانشگاه رونمایی شد.

 

سهم ۱۵ درصدی بازار ایران در تولید ایمپلنت