حمایت وزارت بهداشت از تولید شرکت‌های تجهیزات پزشکی دانش بنیان

باشگاه خبرنگاران جوان :
سید محمد پور حسینی مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل حوزه وزارتی در اولین همایش تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان با رویکرد تقسیم کار ملی گفت: با توجه به شعار ویژه امسال با دو محور اصلی اقتصاد اشتغال آفرین و دانش بنیان، یک تکلیف مهم ایجاد شده تا از حوزه تجهیزات پزشکی حمایت کنیم.
 پورحسینی گفت: خدمات در حوزه سلامت جزو خدمات اجباری است، در نتیجه خدمات رسانی به مردم با توجه به تحریم‌های موجود بسیارحائز اهمیت است. فعالیت در حوزه تجهیزات پزشکی بسیار حائژ اهمیت است و کار جهادی شما به ویژه در دوران کرونا قابل تقدیر است.
مدیر کل حوزه وزارتی  با اشاره به وجود ۱۳۰۰ الی ۱۶۰۰ شرکت تولید تجهیزات پزشکی گفت: قسمت اعظم این شرکت ها، دانش بنیان هستند؛ در واقع ماهیت کار تجهیزات پزشکی، دانش‌بنیان است.
وی با بیان این مطلب که از حجم بازار سه میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی، حدود ۴۰ درصد تولید و ۶۰ درصد مربوط به واردات است، گفت: باید به بخش تولید توجه ویژه شود تا بتوانیم از هدر رفت ارز جلوگیری کنیم.کیفیت کالا‌های تولیدی و اطمینان خاطر؛ دو اصل مهم در بخش تولید تجهیزات پزشکی محسوب می‌شود.
وی با اشاره به  توسعه دانشگاه‌ها و وجود حدود ۹۰۰ مرکز تحقیقاتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: باید پژوهش‌ها به تولید تجهیزات و ارائه خدمات سلامت محور منتهی شود.با  رفع موانع، در نظر گرفتن رشته‌های بین رشته‌ای و نیروی انسانی فعال باید برای افزایش تولید داخلی و رونق بازار صادرات تلاش کرد تا همانند سابق در منطقه سرآمد باشیم. باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

حمایت وزارت بهداشت از تولید شرکت‌های تجهیزات پزشکی دانش بنیان