نماینده مجلس: دولت به تورم و گرانی توجه ویژه داشته باشد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد علیپور روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با اشاره به به بررسی لایحه بودجه ١۴٠١ در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر وعده‌های انتخاباتی رییس جمهوری، اقتصاد و معیشت باید اولویت اول جهت گیری بودجه باشد و دولت برای مهار تورم و گرانی باید برنامه داشته باشد.

وی ادامه داد: دولت با ارائه لایحه بودجه ارز ترجیحی را حذف و بنا دارد یارانه نقدی بپردازد؛ حذف ارز ترجیحی نباید به افزایش غیرقابل تحمل قیمت‌ها منجر شود و دولت باید با اتخاذ برنامه‌های جایگزین و جبرانی اثرات منفی آن را کاهش داده و به دغدغه‌های اصلی مردم یعنی تورم و گرانی توجه جدی داشته باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در دولت‌های دهم و یازدهم فقط یک پروژه ملی در ۴ شهر حوزه انتخابیه یعنی سد کریم آباد اجرا شده و آن هم با وجود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی هنوز به نتیجه نرسیده است.همچنین ۸۴۰۰ هکتار از اراضی پلدشت به بهره برداری نزدیک شد و بسیاری از روستاها چشم انتظار تکمیل این پروژه هستند لذا از وزرای نیرو و جهاد کشاورزی می‌خواهم برای تکمیل این پروژه ها عمل کنند.

سخنگوی فراکسیون مجمع نمایندگان شمال غرب کشور یادآور شد: همچنین از وزیر راه و شهرسازی می خواهم جاده نیمه کاره جاده پلدشت – مرگنلر را هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف کند.

وی گفت: ضمن اینکه وزیر بهداشت و درمان نیز باید وعده خود عمل کند و دستگاه ام.آر.آی بیمارستان ماکو هرچه سریع‌تر در بیمارستان فجر شهر ماکو مستقر شود.

علیپور خطاب به رییس جمهوری گفت: ، خواستار ایجاد دو بازارچه مرزی در شهرستان چالدران هستیم .همچنین یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان شوط احداث سد در این شهر بوده که از وزیر نیرو می‌خواهم این مطالبات به حق مردم شهرستان شوط را مورد توجه قرار دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از سفر استاندار به شهرستان محروم و مرزی چالدران تشکر و تصریح کرد: به جهت خشکسالی و کاهش بارش‌ها اکثر روستاها شهرستان شوط و پلدشت با کم آبی شدید مواجه شده و تابستان سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. در ۲۴ ساعت شبانه روز در این روستاها اغلب ۲ ساعت آب وصل بود که از وزیر نیرو می‌خواهم تدبیر جدی برای سال آینده داشته باشد.

وی خطاب به رییس جمهوری گفت: مردم آذربایجان غربی از شمال تا جنوب استان منتظر قدوم شما هستند و می‌خواهند که به این استان سفر داشته باشید.

نماینده مجلس: دولت به تورم و گرانی توجه ویژه داشته باشد