برای تقویت احزاب باید به شفافیت از پایین و حمایت از بالا پایبند باشیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدباقر خرمشاد در دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران گفت: احزاب حلقه واسط و ارتباط دهنده مردم با نظام سیاسی هستند؛ باید با همفکری، هم افزایی و تعامل مشترک بتوانیم فضایی آرام و با ثبات در کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با تقویت همین فضا می‌توانیم امورات کشور را در گام دوم انقلاب اسلامی به نحو مطلوب‌تری سامان دهیم، تاکید کرد: لازمه و تحقق این موضوع نیازمند، ثبات، آرامش، همدلی و ارتقا مشارکت مردمی است و خود این مولفه‌ها محصول اراده و عمل مثبت ما است.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه مفاهمه و گفت و گوی مشترک و مستمر می‌تواند کشور را در مسیر با ثبات‌تر و آرام‌تری قرار دهد، یادآورشد: تجربه نشان داده که مبانی و پایه توسعه و آبادانی در تقویت حس همبستگی و آرامش عمومی کشور است که باید اهتمام جدی به این مقوله در کشور داشته باشیم.

خرمشاد با اشاره به اینکه نخبگان فکری، گروه‌های مرجع سیاسی، معتمدین و احزاب می‌توانند تسهیل گر ثبات و آرامش در کشور باشند؛ گفت: لازم است تعامل با این طیف از جامعه تقویت شود و از ظرفیت‌هایشان برای توسعه و ثبات کشور استفاده کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با اینکه احزاب بایستی نقش عملیاتی در اداره امور کلان کشور داشته باشند، گفت: ضرورت دارد با تقویت احزاب در کشور، از ظرفیت‌های این مجموعه در دو حوزه، اخذ راه حل های راهبردی و همچنین کمک به اجرای درست و هدفمند برنامه های دولت کمک بگیریم.

 وی با تاکید بر کارکرد مهم احزاب در حوزه کادرسازی، گفت: یکی از رسالت های مهم احزاب، کادرسازی و نقش دادن به نیروهای جوان و با انگیزه است که بایستی این مهم در کشور برای ادامه راه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جدی گرفته شود.

خرمشاد یادآورشد: برای عینی کردن تقویت احزاب در کشور لازم است که به قاعده شفافیت از پایین و حمایت از بالا پایبند باشیم. هرچند هر وقت مواضع احزاب در حوزه‌های مختلف شفاف‌تر و همگن‌تر باشد، این امر هم باعث اقبال مردم به آنها و هم موجب حمایت دولت از آنها خواهد شد.

برای تقویت احزاب باید به شفافیت از پایین و حمایت از بالا پایبند باشیم