جلسه نقد نخبگانی درباره بازخوانی رسالت‌های نماز جمعه برگزار می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و رسانه نهاد نماز جمعه، به دنبال اعلام آمادگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای میزبانی نقد و گفت و گوی نخبگانی در خصوص بازخوانی رسالت‌های نمازجمعه در گام دوم انقلاب اسلامی، اولین جلسه با موضوع؛ «نمازجمعه و مطالبه‌گری»، هفته آینده برگزار خواهد شد.

 در این نشست محسن مهدیان، نویسنده کتاب “سواد مطالبه – دستگاه محاسباتی در عدالتخواهی امیدآفرین”، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرقدس و حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسین حسینی، امام جمعه پردیس به طرح دیدگاه‌ها و تبادل نظر خواهند کرد.

 پیش از این، به‌منظور دریافت نقد و نظر نخبگانی و مردمی پیرامون نمازجمعه تراز و استفاده از مطالب ارزشمند اساتید و صاحب‌نظران حوزوی و دانشگاهی، تشکل‌ها، اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و عموم مردم شریف، با اعلام درگاه‌های ارتباطی نهاد نمازجمعه، فراخوان داده شده بود.

لازم به یادآوری است که منظور از برپایی این جلسات، به هیچ وجه مناظره به مفهوم عرفی آن نیست و در گفت و گوها و مباحثات افراد و گروه‌های فکری درون گفتمانی، منوط به اینکه در فضای اخلاقی صورت پذیرد، برنده و بازنده و حاکم و محکومی وجود نخواهد داشت و برنده قطعی و مطلق تضارب آرای متفکرین انقلابی، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است و این جریان فکری بابرکت، منجر به هر اصلاح و پیشرفتی شود، گامی در جهت بهبود و تعالی کارآمدی ساختارهای حاکمیتی برای خدمت مؤثرتر به مردم است.

 این نشست توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، روز شنبه چهارم دی ماه، از ساعت ۱۵ برگزار و در “پایگاه مجازی نمازجمعه” و ” شبکه امامت”، به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به نشانی: www.namazjomeh.ir  یا از طریق کانال “شبکه امامت ” به نشانی: @shabake_emamat  در پیام‌رسان ایتا و همچنین در پخش زنده اینستاگرامی در صفحه ” شبکه امامت” به نشانی: shabake.emamat  ، همزمان با اجرا، به مشاهده این برنامه بپردازند.

جلسه نقد نخبگانی درباره بازخوانی رسالت‌های نماز جمعه برگزار می‌شود