استرداد «لایحه ایجاد مناطق آزاد سرخس- دوغارون و مازندران» مسکوت ماند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، بررسی تقاضای استرداد لایحه ایجاد مناطق آزادتجاری-صنعتی سرخس- دوغارون و مازندران در دستور کار روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

 پس از بیان نظرات برخی از نمایندگان، علی نیکزاد که ریاست صحن مجلس را بر عهده داشت اعلام کرد برای استرداد این لایحه لازم است وزیر یا معاونان مربوطه در صحن علنی مجلس حاضر شوند. بر همین اساس تا زمان حضور مسوولان ذیربط، بررسی این لایحه مسکوت خواهند ماند.

دولت نامه استرداد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی سرخس – دوغارون و مازندران را  مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

این لایحه جلسه مورخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود و در جلسه مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نتیجه آن به شرح زیر اعلام شد:

با توجه به اینکه اطلاعات ارائه شده در خصوص مناطق آزاد تجاری صنعتی مذکور کافی و توجیه کننده نیست، موضوع روشن نبوده و دارای ابهام است از این رو ضروری است در راستای اجرای اصل نود و چهارم قانون اساسی و تطبیق مصوبات با موازین شرعی و قانون اساسی، اطلاعات لازم درباره هر یک از مناطق آزاد پیش‌بینی شده به صورت جداگانه همراه با مصوبه ارائه شود تا امکان اظهار نظر فراهم گردد.

استرداد «لایحه ایجاد مناطق آزاد سرخس- دوغارون و مازندران» مسکوت ماند