سؤالات نمایندگان از وزیر کشور بررسی شد

خبرگزاری مهر:

محمود عباس‌زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر کشور به منظور پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در حوزه‌های امنیتی و امنیت مرزها در جلسه امروز این کمیسیون حاضر شد.

وی بیان کرد: یکی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و تعداد دیگری از نمایندگان سؤالاتی را از وزیر کشور در خصوص امنیت مرزها مطرح کردند و مقرر شد با توجه به ابعاد امنیتی موضوع، فرصتی برای بررسی بیشتر در اختیار وزیر کشور قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دو نفر از نمایندگان هم پیش از طرح سؤال از وزیر کشور سؤالات خود را پس گرفتند.

عباس‌زاده مشکینی ادامه داد: در بخش دیگری از این جلسه، فرمانده مرزبانی هم در جلسه حضور یافت و مباحث جدی در خصوص تحرکات مرزی اخیر در مرزهای کشور مطرح شد و مسئولان حاضر در جلسه توضیحاتی در خصوص تحرکات برخی عوامل منتسب به حکومت طالبان در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران ارائه کردند.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مرزهای جمهوری اسلامی ایران با توجه به هوشیاری و آمادگی نیروهای مرزبانی و ظرفیت بالای لجستیکی و مجاهدت این نیروها از امنیت مطلوبی برخوردار است و مجموعه مرزبانی ما از قوی‌ترین نیروهای مرزبانی منطقه است و قطعاً مخاطره‌ای در مرز ما به وجود نمی‌آید.

عباس‌زاده مشکینی اظهار کرد: همه تحرکات مرزی باید با دقت رصد شود و این موضوع بسیار مهم است که آیا تحرکات اخیر با اطلاع حکومت مرکزی افغانستان بوده است یا خیر. همه ابعاد این موضوع باید روشن شود و اقدامات مرتبط در حوزه دیپلماتیک نیز صورت گرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی عوامل مایل به ایجاد اختلاف بین جمهوری اسلامی ایران و همسایگان شرقی خود بوده و خارج از این مرزها به دنبال نقش‌آفرینی هستند و ما باید هوشمندانه این اقدامات را رصد کنیم.

https://boldder.ir/30/04/2022/%d8%b3%d8%a4%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%b4%d8%af/