معاون رئیس جمهور: خبرهای خوشی برای پرستاران در راه است

خبرگزاری ایرنا :

«سیدصولت مرتضوی» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا در حاشیه نشست بررسی اقدامات انجام شده درباره اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری و رفع مشکلات پنج هزار پرستار جوان کشور، گفت: به زودی خبرهای خوشی درباره وضعیت استخدامی پرستاران که قشر زحمت‌کش و پرتلاش و بی ادعای جامعه هستند، خواهیم داشت.

نشست بررسی راهکارهای اجرایی قانون تعرفه‌گذاری پرستاری و رفع مشکلات پرستاران جوان، عصر امروز شنبه دهم اردیبهشت، به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی کشور و نظام پرستاری برگزار شد.

مرتضوی درباره نتایج این نشست گفت: به مناسبت روز پرستار مقام معظم رهبری درباره رفع مسایل این قشر دستور فرمودند و به دنبال آن رییس جمهور دستور ویژه به معاونت اجرایی داد و کارگروهی به همین منظور تشکیل شد.

وی افزود: در این کارگروه تصمیماتی برای پرداخت مطالبات پرستاران از  بخش نظام تعرفه گذاری برای سال ١٤٠٠ پیش بینی و قرار شد معادل سه ماه نسبت به اصلاح مطالبات آنها اقدام شود.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: با گزارشی که ارایه شده دو ماه از مطالبات آماده پرداخت است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت می کند و یک ماه از مطالبات باقی مانده هم از سوی سازمان برنامه بودجه مرتفع می شود.  

مرتضوی گفت: خوشبختانه اقدام خوبی که سازمان برنامه و بودجه و دولت انجام داد این بود که نیازهای پرستاران را درباره اصلاح ترمیم تعرفه های پرستاری در بودجه امسال  پیش بینی کردند و امروز گزارشی که داریم فقط نیاز به اصلاح آیین نامه است.

معاون رییس جمهوری درتکمیل این بخش از اظهارات گفت: قرار است وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه برنامه ای تنظیم کنند و  به دولت ارایه دهند.  

 مرتضوی در پایان گفت: درباره استخدام پرستاران پیشنهادهای مناسبی ارایه شد که نیاز به بررسی بیشتری دارد و در نشست های بعدی خبر خوشی را برای پرستاران پرتلاش و عزیز خواهیم داد.

https://boldder.ir/30/04/2022/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%86-%d8%b1%d8%a6%db%8c%d8%b3-%d8%ac%d9%85%d9%87%d9%88%d8%b1-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa/