رونمایی از ۷ دستاورد و توانمندی در حوزه علوم شناختی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این رویداد، ۵ شرکت دانش‌بنیان و خلاق فعال در حوزه علوم شناختی، سیستم‌های ثبت سیگنال‌های مغزی، تحریک مغناطیسی مغز، رهگیر چشمی، سیستم‌های تحریک سلول‌های عصبی، سیستم الکتروفیزیولوژی، نوروفیدبک و بایوفیدبک را ارائه و به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه روز گذشته با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در تهران گشایش یافت.

شمار زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از جمله شرکت‌های فعال در حوزه علوم شناختی، آخرین دستاوردها و توانمندی‌ها در حوزه‌های مختلف پزشکی، فناوری‌های نرم و خلاق، لیزر و فوتونیک، علوم و فناوری‌های اعصاب و شناختی و نانوفناوری را در این نمایشگاه، در معرض دید علاقمندان، اساتید، دانشجویان، مبتکران، صنعتگران و مخترعان قرار داده اند.

اوایل بهمن‌ماه سال جاری نیز ۳۰ دستاورد فنی و تخصصی حاصل از اجرای طرح‌های تحقیقاتی محققان و متخصصان حوزه علوم شناختی، تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در دو سال اخیر، طی مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در نمایشگاه بین‌المللی تهران رونمایی شد.

در این نمایشگاه، دستاوردها و محصولات فناورانه در زمینه‌های ایمپلنت‌های مغزی، تحریک الکتریکی عمقی مغز، تحریک مغناطیسی مغز، واقعیت مجازی برای جوندگان، تحریک بویایی، رهگیر چشمی، الکترود و سیستم‌های ثبت و تحریک مغز و نیز بازی‌ها و برنامه‌های کاربردی شناختی در معرض نمایش درآمد.

 بومی‌سازی تجهیزات و ابزارها، توسعه و تقویت بازار کسب‌وکارها، مراکز و شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی محصولات و تجهیزات حوزه علوم شناختی، از اهداف رونمایی از تجهیزات و ابزارهای حاصل از اجرای طرح‌های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی است.

 


رونمایی از ۷ دستاورد و توانمندی در حوزه علوم شناختی