برنامه روز نخست «سینماحقیقت» / از «سمفونی حمید» تا «دبستان پارسی»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، امروز پنجشنبه (۱۸آذرماه) پنج سالن پردیس سینمایی چارسو با اکران آثار راه‌یافته به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، میزبان علاقه‌مندان سینمای مستند است.

براساس جدول اکران فیلم‌ها در روز اول جشنواره، سالن شماره یک چارسو از ساعت ۱۴ تا ۱۶ میزبان اکران فیلم‌های بخش «بلند» مسابقه ملی از جمله سمفونی حمید به کارگردانی جعفر صادقی، ساعت ۱۸ تا ۲۰ اکران فیلم دبستان پارسی به کارگردانی حسن نقاشی، ساعت ۲۰ تا ۲۲  اکران فیلم یکی از رویاهای من به کارگردانی محسن هادی خواهد بود.  

سالن شماره پنج از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در چهار سانس میزبان اکران فیلم‌های مستند پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» خواهد بود. در سالن شماره پنج از ساعت ۱۴ تا ۱۶، ۲ فیلم زردهای سرخ به کارگردانی محمدمهدی خالقی و نان بی‌جان به کارگردانی رضا پردل در بخش «نیمه بلند» مسابقه ملی روی پرده می‌روند. همچنین سالن شماره پنج ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان چهار فیلم موذی به کارگردانی حمید مهاجرانی، مات اثر نسیم سهیلی، برگ ساخته حمید جعفری و شیرینی‌فروش به کارگردانی حدیث مهرانپور در بخش «کوتاه» مسابقه ملی است.

ساعت ۱۸ تا ۲۰ نیز ۲ فیلم مستند قلعه برقرار به کارگردانی فرشاد فدائیان، یاشماق اثر رضا غلامی مطلق از بخش «نیمه بلند» مسابقه ملی روی پرده سالن شماره پنج پردیس سینمایی چارسو می‌رود. همچنین فیلم مستند «زمزمه‌های گمشده در دور دست» به کارگرانی منصور فروزش از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در بخش «نمایش ویژه» مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده این سالن می‌رود.

سالن شماره سه امروز ۱۸ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ میزبان اکران فیلم یک مرد و یک دوربین ساخته گایدو هندریکس از کشور هلند در بخش جنبی «روزگار ما بین‌الملل» خواهد بود.   همچنین پنج فیلم شگفت انگیز از فنلاند، ارواح و صخره‌ها؛ یک افسانه آزوری از سوییس، استورجتنیا از فرانسه، یک سال در تبعید از ترکیه و دیگر هیچ کجا وطنم نیست از بلژیک که در بخش «کوتاه بین‌الملل» جشنواره «سینماحقیقت» حضور دارند، ساعت ۱۶ تا ۱۸ روی پرده این سالن می‌روند.

۲فیلم پرده دوم ساخته علیرضا باغشنی، ژنرال به کارگردانی مهرداد یوسفی ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲ فیلم اکس نیهیل، یک تراژدی اقتصادی ساخته محمدرضا نیرومند، محرم به کارگردانی مرتضی مقدس از بخش «شهید آوینی» مسابقه ملی در سالن شماره سه پردیس سینمایی چارسو به نمایش درمی‌آیند.

فیلم‌های آخرین بازمانده هیل بیلی تولید مشترک فرانسه و قطر ساعت ۱۴ تا ۱۶، «همه‌چیز خوب نخواهد بود تولید مشترک رومانی و اکراین ساعت ۱۶ تا ۱۸ که در بخش «بلند» مسابقه بین‌الملل حضور دارند، فیلم به ماه ساخته تادها او سالیوان از کشور ایرلند که بخش «پرتره» بین‌الملل شرکت دارد ساعت ۱۸ تا ۲۰ و فیلم نمسیس، الهه انتقام از کشور سوییس حاضر در بخش «نمایش ویژه» بین‌الملل در سالن شماره چهار پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آیند.

همچنین سالن شماره ۲ پردیس سینمایی چارسو ر روز اول از پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از ساعت ۱۸ تا ۲۲ میزبان ۲ فیلم پر مخاطب روز خواهد بود. پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از امروز کار خود را آغاز کرده و تا ۲۵ آذرماه به دبیری محمد حمیدی مقدم ادامه خواهد داشت.

۱۳۵۲

برنامه روز نخست «سینماحقیقت» / از «سمفونی حمید» تا «دبستان پارسی»