طرفدار «هری پاتر» رکورد گینس را شکست

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اسکرین رنت، مجموعه هری پاتر شامل هفت رمان فانتزی به قلم جی. کی. رولینگ است که در فاصله سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ منتشر شدند.

محبوبیت این رمان‌ها به جایی رسید که هشت فیلم با بازی دنیل رادکلیف، اما واتسون و روپرت گرینت براساس آنها ساخته شد و دنیای هری پاتر را گسترش داد. 

این روزها با گذشت ۲۰ سال از اکران اولین فیلم این مجموعه تب این دنیای رنگارنگ به هیچ وجه فروکش نکرده و ماجراجویی‌های پسری که زنده ماند همچنان در بین کودکان و بزرگسالان طرفدار دارد.

یکی از این طرفداران پروپاقرص تریسی نیکول-لوییس (Tracey Nicol-Lewis) است که با مجموعه شش هزار و ۳۰۰ تکه خود از یادگارهای هری پاتر رکورد جدیدی رقم زد و اکتبر امسال (مهر- آبان ۱۴۰۰) رسما به اسامی موجود در کتاب رکوردهای گینس پیوست.

مجموعه بزرگ این بانوی اهل ولز شامل ۴۷ چوبدستی، کتاب‌های نسخه ویژه، ست‌های لگو و ۱۲۷ اکشن فیگور (عروسک‌های شبیه شخصیت‌ها) است.

وی در سال ۲۰۰۲ پس از تماشای فیلم نخست مجموعه هری‌پاتر اولین شیء مجموعه خود را که یک شکلات قورباغه‌ای بود خرید و روز به روز مجموعه خود را بزرگ و بزرگ‌تر کرد.

طرفدار «هری پاتر» رکورد گینس را شکست

مجموعه نیکول لوییس به خودی خود شگفت‌انگیز است اما داستان پشت آن از خود مجموعه هم جذاب‌تر است.

وی جمع‌آوری مجموعه یادگارهای هری پاتر را برای غلبه بر رنج از دست دادن همسر اولش آغاز کرد که یک جلد از کتاب هری‌پاتر و جام آتش را برای او رزرو کرده بود. کتابی که پس از مرگش به دست لوییس رسید. بنابراین خاطره همسر مرحومش باعث شد هری پاتر جایگاه ویژه‌ای در زندگی این طرفدار داشته باشد.

طرفدار «هری پاتر» رکورد گینس را شکست

رکورد قبلی بزرگترین مجموعه از یادگارهای دنیای جادو در اختیار ویکتوریا مکلین (Victoria Maclean) بود که طی ۱۸ سال سه هزار و ۶۸۶ یادگار در مجموعه خود جمع‌ کرده بود.

طرفدار «هری پاتر» رکورد گینس را شکست