«فصل قاصدک» منتخب جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش عصر یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از مشاور رسانه‌ای فیلم «فصل قاصدک»، جشنواره جیپور از تاریخ هفتم تا یازدهم ژانویه سال جاری در جیپور، راجستان کشور هند برگزار می‌شود.

این جشنواره  از بزرگترین جشنواره‌های منطقه و از معتبرترین جشنواره‌های جهان است. جیپور عنوان نخستین جشنواره جهانی که از صد کشور جهان فیلم دریافت کرده است را در کارنامه خود دارد.  

فیلم سینمایی «فصل قاصدک» که در بخش رقابتی این جشنواره حضور دارد، روز هشتم ژانویه (اولین روز نمایش فیلم‌ها در این جشنواره) و در ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر در سالن INOX Cinema Hall به نمایش در خواهد آمد.  
 امسال برای نخستین مرتبه، مراسم اهدای جوایز در روز افتتاحیه این جشنواره یعنی هفتم ژانویه در Maharana Pratap Auditorium  برگزار می‌شود.  

«فصل قاصدک» به نویسندگی و کارگردانی مریم پیربند با حضور بازیگران و عواملی از کشورھای ایران، ایتالیا، یونان، مصر، اکراین، آمریکا و آفریقا، در لس‌آنجلس فیلمبرداری و توسط علیرضا پیربند در ایران تدوین شده است.  
«فصل قاصدک» داستان یک خانواده مهاجر ایرانی است که با فرار دخترشان از مراسم عروسی، با مشکلات متعددی روبرو می‌شوند. از نکات قابل توجه این فیلم حضور رودی یانگ بلاد، بازیگر فیلم آپوکالیپتو اثر مل گیبسون، مقابل گوھر خیراندیش و سعید بدریا ستاره سینمای مصر است.
«فصل قاصدک» با ترکیب بازیگران ایرانی و خارجی ھمچون گوھر خیراندیش، حمید رازی، رضا موسوی، نیما جعفری و سایه یابنده، رودی یانگ بلاد (بازیگر فیلم آپوکالیپتو)، استن ھارینگتون، سعید بدریا، ایان لایر، شانون موری، ارین میراکل، آنابل مونرو، مایکل مینو ساخته شده است.

«فصل قاصدک» منتخب جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور شد