شهید قاسم سلیمانی خلاصه‌ای از هشت سال دفاع مقدس است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از حوزه هنری، ویژه‌برنامه شب خاطره روایت حبیب با خاطره‌گویی حاج صادق آهنگران و رزمندگان تیپ فاطمیون از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

اجرای گروه نمایشی کبوترانه و نقالی مرشد میرزاعلی

در این برنامه، گروه نمایشی کبوترانه با هنرنمایی علی‌محمد و فاطمه رادمنش از همراهان همیشگی کاروان هنری روایت حبیب در این برنامه بار دیگر با اجرای خود، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را زنده کردند. این نمایش به شهدای غواص لشکر ۴۱ ثاراله که با فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات کربلای چهار حضور یافتند و خط شکن آن عملیات بودند، پرداخت.

همچنین مرشد محسن میرزاعلی با اجرای نقالی و پرده خوانی خود به روایتی از حاج قاسم سلیمانی پرداخت و یاد شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم را زنده کرد.

روایت بلبل فاطمی از شهید حاج قاسم سلیمانی

غلامعلی فصیحی از رزمندگان تیپ فاطمیون و معروف به بلبل فاطمی در این مراسم، نخستین راوی شب خاطره روایت حبیب بود. فصیحی با تاکید بر حضور به موقع شهید سلیمانی در وضعیت های حیاتی جبهه مقاومت در سوریه، گفت: شهید سردار سلیمانی هیچ گاه و هیچ یک از نیروهای رزمنده جبهه مقاومت را تنها نمی‌گذاشت و با حضور خود دلگرمی می‌داد و دلهره و ترس را به جان نیروهای دشمن می انداخت.

حاج قاسم از سیم‌خاردار نفس خود عبور کرده بود

صادق آهنگران از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از مداحان اهل بیت با حضور در این برنامه به روایت چند خاطره از سردار دل ها پرداخت و گفت: حاج قاسم سلیمانی خلاصه‌ای از کل هشت سال دفاع مقدس است.

شهید قاسم سلیمانی خلاصه‌ای از هشت سال دفاع مقدس است

آهنگران در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد عبور از سیم خاردار نَفس برای رسیدن به مقام والای شهادت، اظهار داشت: گریه‌های حاج قاسم به خاطر سوز صدای من یا سبک روضه‌خوانی نبود بلکه ارادت او به اهل بیت و عبورش از سیم خاردار نفس‌اش، چنین او را گریان کرده بود.

رونمایی از کتاب سلیمانی‌ها

ویژه‌برنامه شب خاطره روایت حبیب به رسم شب‌های خاطره ماهانه حوزه هنری در هر برنامه خود یک معرفی یا رونمایی کتاب نیز دارد. در این شب خاطره، کتاب سلیمانی‌ها از انتشارات راهیار رونمایی و معرفی شد. این کتاب، خاطرات و روایت‌های مردمی درباره شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در سه فصل قهرمان خانه ما؛ اثر شهادت در فضای تربیتی و قهرمان ‌سازی در خانواده، ملت قهرمان؛ اثر شهادت بر تصمیمات و اقدامات مردم جامعه‌ ایران و سردار امت؛ اثر شهادت بر مردم دیگر کشورها و بارتاب آن در فضای بین‌ الملل روایت کرده است. مجموعه نویسندگان این کتاب را فریده الیاسی‌فرد، سمیرا چوبداری، مرضیه ذاکری و لطیفه نجاتی تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایرنا، کاروان هنری روایت حبیب در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف در حال برگزاری است.

در این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد. استان های کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، استان‌های میزبان کاروان هنری روایت حبیب است و اختتامیه این برنامه در تهران برگزار می‌شود.

کاروان هنری روایت حبیب که تاکنون حضور در استان‌های کرمان، اصفهان، زنجان، سنندج، خوزستان، بوشهر، بندرعباس، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی را تجربه کرده است، در ادامه سفرهای خود به استان تهران خواهد رفت.

شهید قاسم سلیمانی خلاصه‌ای از هشت سال دفاع مقدس است