شاه‌حسینی: پرونده مدافع تیم ملی می‌تواند به مراجع قضایی ارسال شود

خبرگزاری ایرنا :

«عبدالرحمن شاه‌حسینی» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تبریک صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: آنچه که پیش از صعود ایران در اردوی تیم ملی رخ داد تاثیر منفی بر روی جامعه گذاشت. کسانی که در ورزش یا هر حوزه دیگری به شهرت می‌رسند رفتار منفی و مثبت آنان در جامعه تاثیرگذار خواهد بود. در خصوص این افراد باید قوانین به دقت مورد بررسی  و اعمال قرار گیرد تا احکام صادر شده قدرت بازدارندگی لازم را داشته باشد. در صورت برخورد قاطع با متخلفین در ورزش آن حکم تاثیر زیادی بر رفتار دیگران نیز خواهد داشت و بیم تجری تحصیل نمی‌شود.

وی با اشاره به حکم فدراسیون فوتبال برای محمدحسین کنعانی‌زادگان گفت: با توجه به موضوع تخلف و انطباق آن با موارد مشابه معتقدم که حکم صادره بسیار خفیف است و نشانی از بازدارندگی در آن دیده نمی‌شود. این حکم در حوزه ورزش، بین کارشناسان، رسانه‌ها و پیشکسوتان مورد اقبال عمومی قرار نگرفته است.

رییس اسبق کمیته انضباطی فدراسیون اظهار داشت: در تیم ملی نیز باید نظارت بر رفتار تمامی عوامل وجود داشته باشد تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود.

این قاضی در تشریح جنبه‌های مختلف تخلف مدافع تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: برخی از اعمال ارتکابی در حوزه ورزش گاها فقط تخلف محسوب می‌شود و فدراسیون فوتبال و کمیته انضباتی به آن رسیدگی خواهند کرد و رای دادن در این زمینه در حیطه اختیار ارکان قضایی فدراسیون است. اما برخی از اعمال ارتکابی جرم محسوب می‌شود و فراتر از تخلف هستند. تخلف مدافع تیم ملی در حیطه جرم تعریف می‌شود و معتقدم فدراسیون فوتبال براساس قوانین موضوعه در این زمینه می‌تواند پرونده را از حیث عنوان مجرمانه به مراجع قضایی ارسال کند. 

 رییس اسبق کمیته انضباطی این را هم افزود: بعضی از دکترین حقوق معتقدند که اگر حکمی منطبق با تخلف صادر در نظر گرفته نشود بهتر است آن حکم اصلا صادر نشود. من نمی‌گویم احکامی صادر شود که منجر به نابودی زندگی فوتبالی یک نفر شود اما یک حکم بسته به میزان تخلف باید قدرت بازدارندگی داشته باشد که اینگونه نیست.

شاه‌حسینی: پرونده مدافع تیم ملی می‌تواند به مراجع قضایی ارسال شود