مدیرعامل بنفیکا از گلم تعجب کرد/ بازیکن بواویشتا فارسی حرف می‌زد!

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حسین طیبی ملی پوش فوتسال ایران که در تیم بنفیکا پرتغال بازی می‌کند، در این فصل هم عملکرد چشمگیری داشته و با گلی که در لیگ قهرمانان اروپا به هالادس مجارستان به ثمر رساند، حسابی در کانون توجه قرار گرفته است.

طیبی این روزها در ایران به سر می‌برد و به زودی و با شروع تمرینات بنفیکا عازم پرتغال می‌شود. این لژیونر فوتسال ایران با بیان اینکه طرفدار باشگاه رئال مادرید است اما حضورش در بارسلونا در آینده دور از ذهن نیست، به شایعاتی که پیرامون عدم حضورش در جام جهانی لیتوانی شکل گرفته بود واکنش نشان داد و تاکید کرد که پزشکان به او اجازه نمی‌دادند بازی کند.

ملی پوش فوتسال ایران همچنین با اشاره به حضور تعداد زیادی از فوتبالیست‌ها و والیبالیست‌های ایرانی در کشور پرتغال، خاطره جالبی را از رویارویی با علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی بواویشتا تعریف کرد. مشروح گفتگوی طیبی با برنامه «سلام صبح بخیر» در ادامه می‌آید:

هیچ پزشکی اجازه بازی به من در جام جهانی نمی‌داد

در خصوص بازی نکردنم در جام جهانی حرف‌های زیادی شنیدم. در حالی که دنده ۱۰ من شکسته بود و هیچ پزشکی اجازه بازی نمی‌داد. تلاش کردم حتی اگر شده یک یا دو دقیقه بازی کنم اما پزشک می‌گفت حتی حرکت نکنم. با این حال من نرم دوی می‌کردم تا اگر نیاز شد از نظر هوازی مشکلی نداشته باشم. تمام پزشکان گفتند سه یا چهار هفته باید استراحت کنم. شاید اگر تیم ملی به مرحله نیمه نهایی یا فینال جام جهانی می‌رفت، می‌توانستم کمک کنم.

اشتباه کردم در بازی دوم با بلاروس هم بازی کردم

خیلی‌ها حرف می‌زنند اما از شرایطم خبر ندارند. می‌گفتند طیبی می‌تواند بازی کند اما برای باشگاهش استراحت می‌کند. حتی وقتی به بنفیکا رفتم، پنج، شش هفته بازی نکردم. دنده من کامل شکسته بود و پزشکان می‌گفتند اگر بازی کنم ممکن است حتی طحالم آسیب ببیند. در بازی دوستانه با بلاروس قبل از جام جهانی آسیب دیدم اما متوجه نشدم. اشتباهم این بود که در مسابقه دوم هم بازی کردم. درد زیادی داشتم. حتی شکستگی دنده در عکس مشخص نبود اما به یک متخصص مراجعه کردم، با دست زدن روی دنده ام گفت که این شکستگی است.

مدیرعامل بنفیکا از گلم تعجب کرد/ بازیکن بواویشتا فارسی حرف می‌زد!
حسین طیبی در تمرین تیم ملی فوتسال در جام جهانی ۲۰۲۱

طارمی در پرتغال شناخته شده است

طارمی شرایط خوبی در پرتغال دارد و شناخته شده است. علی علیپور، پیام نیازمند و علیرضا بیرانوند هم هستند. والیبالیست‌ها هم به پرتغال آمده‌اند. آب و هوای پرتغال خوب است. آنجا سرد نیست و برف نمی‌آید (به شوخی).

بازیکن بواویشتا به زبان فارسی گفت “طیبی چطوری”

بچه‌ها در شهرهای مختلف پرتغال هستند. بیرانوند چند وقت پیش برای بازی با اسپورتینگ به لیسبون آمده بود که او را دیدم. یک بار هم ما به شهری رفته بودیم که تیم بیرانوند هم آنجا بود. تیم‌هایمان در یک هتل بودند و همدیگر را آنجا دیدیم. وقتی داشتم به جلسه فنی تیم می‌رفتم، یکی از بازیکنان بواویشتا (هم تیمی بیرانوند) از کنارم رد شد و به فارسی گفت “طیبی چطوری، حالت خوبه؟ ” به علی (بیرانوند) گفتم چه کار می‌کنی؟! گفت به هم تیمی‌هایم فارسی یاد می‌دهم! فکر کنم علی آنجا فارسی و لُری را به همه یاد داده است (با خنده).

بیرانوند به زمان نیاز دارد

من هم در تیم بنفیکا “سلام چطوری” را به هم تیمی‌هایم یاد داده‌ام ولی او (بازیکن بواویشتا) داشت راحت فارسی حرف می‌زد! علی از یک تیم دیگر به بواویشتا آمده و زمان می‌خواهد تا شرایطش روز به روز بهتر بشود.

در بازی با هالادس ریسک کردم

گلی که برابر هالادس مجارستان زدم را قبلاً هم در تیم غیرت قزاقستان زده بودم اما این بار شرایط فرق داشت. بازی‌های جام باشگاه‌های اروپا بود و بازی هم با نتیجه تساوی ۱ – ۱ دنبال می‌شد. برای همین خیلی بازتاب داشت. در آن صحنه هیچ کار دیگری نمی‌توانستم انجام بدهم و ریسک کردم که خوشبختانه ضربه‌ام گل شد. چیزی که شگفت زده‌ام کرد حمایت مردم بود. «فالکائو» (اسطوره فوتسال برزیل) خودش گل‌های قشنگ زیادی زده است. او گل مرا منتشر کرد که خیلی خوب بود.

مدیرعامل محبوب بنفیکا دنبالم می‌گشت

«روی کاستا» امسال مدیرعامل باشگاه بنفیکا شده است. هواداران بنفیکا او را خیلی دوستش دارند. او در بازی با هالادس در سالن بود و بعد از بازی به رختکن آمد و گفت “طیبی کجاست؟ ” من آن موقع در ظرف یخ (برای ریکاوری) بودم. کاستا وقتی مرا دید گفت “چه کار می‌کنی تو. نمی دانم چطوری بود. تا حالا ندیده بودم. ” واقعاً از گلی که زده بودم تعجب کرده بود. بازتاب این گل جهانی بود. شرایطش پیش بیاید بازهم از این گل‌ها می زنم. از بچگی و وقتی گل‌کوچک بازی می‌کردم از این گل‌ها می‌زدم.

مدیرعامل بنفیکا از گلم تعجب کرد/ بازیکن بواویشتا فارسی حرف می‌زد!
شادی گل حسین طیبی بعد از گل به هالادس

واکنش به وجود مافیا در انتخاب بازیکن برتر آسیا

نمی دانم چرا با وجود اینکه در جمع گزینه‌های بهترین بازیکن جهان بودم، به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب نمی‌شدم. تمام تلاشم را می‌کنم تا مسیر فوتسالم را طی کنم و به اتفاقات دور و بر فکر نمی‌کنم. مافیا در فوتسال؟ نمی دانم چه اتفاقی می‌افتد. مهم است که به اتفاقات بهتر فکر کنم.

عواملی که باعث تعیین بهترین بازیکن جهان می‌شود

انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن جهان بستگی دارد. شانس دخیل است و به تیم ملی و یا قهرمانی با یک تیم در اروپا بستگی دارد. اینکه مثلاً بازیکنی قهرمان جام جهانی شود و در اروپا هم قهرمان شود، خیلی در انتخاب بهترین بازیکن جهان موثر است.

ماندن در تیم بنفیکا؟

تا پایان این فصل با بنفیکا قرارداد دارم. پنج، شش ماه دیگر باقی مانده است. حالا برویم جلو ببینیم چه می‌شود.

برای حضور در بارسلونا باید دید چه اتفاقی می‌افتد

باشگاه ایده آل؟ در دنیا چند باشگاه سطح بالا در فوتسال وجود دارد مثل غیرت قزاقستان، بنفیکا پرتغال، بارسلونا. اینها فقط اسمش فرق می‌کند وگرنه سطح همه یکی است. من خودم طرفدار رئال مادرید هستم اما برای بازی در بارسلونا باید دید در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

عزیزی خادم نگاه ویژه ای به فوتسال دارد

همیشه واقعیت را می گویم. از زمانی که آقای عزیزی خادم به فدراسیون فوتبال آمده است، نگاه ویژه ای به فوتسال داشته است و منِ بازیکن این را احساس کردم. از آقای اصولی سرپرست کمیته فوتسال هم تشکر می‌کنم. با او اتفاقات خوبی برای فوتسال می‌افتد. ایشان حتی همراه تیم ملی به ایتالیا آمده بود و از نزدیک کاستی‌ها را می‌دید.

مدیرعامل بنفیکا از گلم تعجب کرد/ بازیکن بواویشتا فارسی حرف می‌زد!