نخودی: فکر نمی‌کردم سال ۲۰۲۱ اینگونه برایم رقم بخورد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از چهره‌های جوان و موفق کشتی آزاد ایران در رقابت‌های بین المللی سال ۲۰۲۱ جهان، محمد نخودی ملی پوش وزن ۷۹ کیلوگرم کشورمان بود که توانست در یکسال هم به مدال طلای جوانان جهان برسد و هم مدال نقره رقابت‌های بزرگسالان جهان را از آن خود کند.

این آزادکار ۱۹ ساله ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ خوش درخشید و تا پای فینال پیش رفت، اما در فینال مقابل جردن باروز کشتی‌گیر افسانه‌ای آمریکا شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. البته این جوان آینده‌دار به تازگی در تازه‌ترین رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی هم جایگاه خوبی کسب کرده و در رده سوم برترین آزادکاران وزن ۷۹ کیلوگرم قرار گرفته است.

در همین راستا محمد نخودی در واکنش به عملکرد خوبی که در سال ۲۰۲۱ داشت گفت: هرگز فکر نمی‌کردم که سال ۲۰۲۱ با دو مدال طلای جوانان جهان و نقره بزرگسالان همراه باشد و امیدوارم در رقابت‌های جهانی سال بعد، رنگ مدالش را از نقره‌اش به طلایی ارتقا دهم. البته من در جهانی بزرگسالان هم برای کسب طلا به روی تشک رفتم. مربیان هم نکات بسیار خوبی را برای غلبه بر باروز به من گوشزد کرده بودند، اما «جردن باروز» کشتی بزرگ و قابل احترامی است و باتجربه بالایی که داشت، توانست به نتیجه مطلوب برسد.

وی که حالا یکی از مدعیان اصلی وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد ایران تلقی می‌شود ادامه داد: قصد تغییر وزن ندارم و همچنان به حضور در رقابت‌های جهانی سال آینده در همین وزن فکر می‌کنم. این در حالیست که بازی‌های آسیایی در اوزان المپیکی برگزار می‌شود و طبیعتاً من هم با این شرایط باید فقط برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در جهانی تمرین کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نخودی در رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ ابتدا در دور اول ۱۱ بر صفر آرون کانوا از ایتالیا را شکست داد و سپس در دور دوم ۸ بر ۴ آرمان آواگایان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در ادامه ۱۱ بر صفر سیف الدین آلکما از فرانسه را شکست داد و در نیمه نهایی هم با نتیجه ۶ بر ۵ نیکا کنتچادزه از گرجستان را شکست داد و راهی فینال شد. نخودی در این دیدار به سد مستحکمی به نام جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا برخورد و با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب شد و به مدال نقره جهان دست یافت.

https://dailybulletin.ir/11/12/2021/%d9%86%d8%ae%d9%88%d8%af%db%8c-%d9%81%da%a9%d8%b1-%d9%86%d9%85%db%8c%e2%80%8c%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b2%db%b0%db%b2%db%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8/