تبعات تعویق مسابقات جهانی تکواندو/ تکلیف کادر فنی چه می‌شود؟

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان قرار بود اواخر فروردین ماه ۱۴۰۱ به میزبانی چین در شهر «ووشی» برگزار شود که با اعلام فدراسیون جهانی و پس از انصراف میزبان، این مسابقات تا سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ یعنی تقریباً ۶ ماه به تعویق افتاد.

این موضوع نه تنها ادامه برگزاری اردوهای تیم ملی را در ابهام قرار داد بلکه حتی ادامه همکاری با کادر فنی را نیز به چالش کشید. بعد از نتایج ضعیف تیم ملی در بازی‌های المپیک توکیو و جلسات متعدد کارشناسی، هم اندیشی و … کمیته فنی فدراسیون تکواندو در دو جلسه جداگانه روزهای ۳۰ شهریور و دهم مهرماه فریبرز عسکری و مهرو کمرانی را در سمت سرمربی تیم‌های ملی مردان و زنان کشورمان تا پایان سال ۱۴۰۰ و البته مسابقات قهرمانی جهان ابقا کرده بود.

در شرایط فعلی که مسابقات قهرمانی جهان قرار است ۶ ماه بعد از تاریخ قبلی یعنی تقریباً مهرماه ۱۴۰۰ برگزار شود و پیش از آن نیز تیم ملی بازی‌های آسیایی را پیش رو خواهد داشت، تکلیف کادر فنی چه خواهد شد؟ اگر قرار است تیم‌های ملی با همین کادر فنی ادامه دهند که می‌بایست کمیته فنی دوباره تشکیل جلسه داده و پس از بررسی جوانب مصوبه تازه برای همین منظور صادر کند.

از سوی دیگر مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو ۱۵ دی ماه تشکیل خواهد شد و رئیس آینده فدراسیون از میان کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخاب شود که شاید استراتژی رئیس آینده فدراسیون در خصوص کادر فنی تیم‌های متفاوت باشد و کمیته فنی نمی‌تواند و نباید از هم اکنون برای آینده تیم ملی تصمیم گیری کند.

در این شرایط که هنوز تایید صلاحیت‌ها نیامده و مشخص نیست کدام یک از ۵ نامزد فعلی مجوز حضور در انتخابات را به عنوان کاندیدای نهایی و در نهایت رئیس فدراسیون پیدا می‌کند، بهتر است که کادر فنی هر برنامه‌ای دارد فعلاً ادامه دهد تا انتخابات برگزار و رئیس آینده در این مورد تصمیم گیری کند.

با توجه به اینکه مصوبه کمیته فنی تا پایان سال جاری می‌باشد، همکاری دو طرف منع قانونی در شرایط فعلی ندارد و این می‌تواند یک تصمیم منطقی باشد تا رئیس جدید فدراسیون در مورد تیمی که باید پاسخگوی نتایج آن باشد، سیاست‌های خود را تشریح و اجرایی کند.

تبعات تعویق مسابقات جهانی تکواندو/ تکلیف کادر فنی چه می‌شود؟