فدراسیون کشتی باید حامی و مشوق مربیان سازنده باشد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، رحیم علی آبادی پیشکسوت کشتی و دارنده مدال‌های نقره المپیک، نقره و برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی اظهار داشت: عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب ۴ مدال طلا در رقابت‌های جهانی نروژ، اتحادیه جهانی را مجاب کرد تا از تیم ایران به عنوان بهترین تیم کشتی فرنگی در سال ۲۰۲۱ نام ببرد. مطمئناً هر نتیجه‌ای که حاصل می‌شود، نتیجه زحمات بسیاری افراد از جمله مربیان پایه، کشتی گیران، کادر فنی تیم ملی و فدراسیون کشتی است.

وی در خصوص اینکه چگونه می‌توان برای حفظ این نتیجه تلاش کرد گفت: قطعاً باید نیروهای جوان به تیم ملی تزریق شود و کار سازندگی در شهرستان‌ها بیشتر شود و این وظیفه فدراسیون است که مشوق‌هایی را برای مربیان سازنده و پایه در استان‌ها در نظر بگیرد. ضمن اینکه باید کشتی فرنگی در استان‌هایی مانند اردبیل و اصفهان و … که پیش از این مدعی بودند، بار دیگر زنده شود.

این پیشکسوت کشتی، با بیان اینکه امکاناتی که در حال حاضر فدراسیون کشتی در اختیار کشتی گیران می‌گذارد با امکاناتی که خودش در گذشته به عنوان یک ملی پوش در اختیار داشت بسیار متفاوت است گفت: واقعاً در حال حاضر بهترین امکانات در اختیار کشتی گیران قرار دارد و یک کشتی گیر چه از نظر اسکان، چه از نظر تغذیه و چه از نظر مربیان بدنساز، ماساژور و سایر موارد در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: در زمان ما امکانات مثل امروز فراهم نبود، اما ما با اراده و تمرینات سخت روانه مسابقات جهانی می‌شدیم.

علی آبادی در بخشی از صحبت‌های خود اشاره به معضل بزرگ دوپینگ کرد و گفت: متأسفانه دوپینگ در بین ورزشکاران کشورها رواج پیدا کرده و شناسایی آن نیز سخت شده و باید با این معضل به صورت جدی برخورد کرد. می‌بینید که برخی از مدال‌هایی که در سال‌های گذشته بدست آمده از سوی مقامات کمیته ملی المپیک یا اتحادیه جهانی به خاطر دوپینگ پس گرفته می‌شود.

این پیشکسوت قدیمی کشتی فرنگی در مورد مربیگری در کشتی گفت: اول در مورد خودم بگویم، به نظر پس از قهرمانی نباید بلافاصله به سمت مربیگری می‌رفتم و این دو موضوع کاملاً باهم متفاوت است و اگر کسی می‌خواهد مربی شود باید حتماً دوره‌های مخصوص آن را ببیند، بعنوان مثال زین الدین زیدان بهترین بازیکن فوتبال جهان در زمان خودش وقتی خواست به سمت مربیگری برود، دو سال وقت گذاشت و پس از آن توانست نتایج درخشانی را کسب کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به عنوان عضوی از جامعه کشتی اعتلا و سربلندی آنرا می‌خواهیم چراکه هر وقت کشتی در میادین جهانی افتخارآفرین می‌شود، باعث سربلندی ما نیز خواهد بود.

فدراسیون کشتی باید حامی و مشوق مربیان سازنده باشد