توضیحات فدراسیون در خصوص حضور ۳باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دنبال تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با شرایط سه باشگاه ایرانی از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و به منظور تنویر افکار عمومی و جامعه فوتبال، توضیحاتی از سوی فدراسیون فوتبال به جامعه فوتبال ارائه می‌شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ دادخواستی را در رابطه با عدم رعایت برخی از معیارها و الزامات اجباری ( A Criteria) توسط باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل گهر تسلیم بخش کنترلی AFC Entry Control Body کرد که مسئولیت مشخص نمودن امکان حضور یا عدم حضور باشگاه‌ها درمسابقات باشگاهی تحت نظر AFC را دارد.

به موجب این دادخواست‌ها، مدارک ارسالی قبلی باشگاه‌ها جهت دریافت مجوز حرفه‌ای برای حضور در مسابقات لیگ‌قهرمانان‌آسیا، در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ توسط شرکت مستقل حسابرسی به نام “Ballympics” بررسی شد. دادخواست‌های AFC و گزارش حسابرسی توسط AFC مستقیماً برای کلیه باشگاههای ایرانی دریافت کننده مجوز حرفه‌ای ارسال شده و نواقص مربوط به هرکدام از باشگاه‌ها برای آنها با ذکر جزئیات و مستندات ارسال شده است.

بر اساس همین گزارش، سه باشگاه استقلال ، پرسپولیس و گل گهر موفق به رعایت الزامات و معیارهای A قوانین و مقررات مجوز حرفه‌ای AFC نشده‌اند.

شایان ذکر است مطابق با آیین نامه مجوز حرفه‌ای AFC ، باشگاه‌ها موظف به رعایت کلیه معیارهای A که لازم‌الاجراست، می‌باشند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در دادخواست تقدیمی، از مرجع Entry Control Body خواهان ابطال مجوزهای حرفه‌ای اعطا شده به این سه باشگاه ایرانی و پس‌گیری سهمیه مربوطه در مسابقات لیگ قهرمانان فصل جاری و ارسال پرونده باشگاه‌ها به کمیته انضباطی AFC جهت اتخاذ تصمیم گردیده است.

به موجب ابلاغیه دریافتی، به باشگاه‌ها ۵ روز و تا ساعت ۱۱:۵۹ شب به وقت محلی مالزی روز ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ فرصت داده شده تا دفاعیات و مدارک و مستندات خود را برای تصمیمات آتی ارسال کنند.

توضیحات فدراسیون در خصوص حضور ۳باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا