پورشیب قهرمان آسیا شد/ ششمین طلا برای تاریخ‌سازی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا که در قزاقستان و شهر آلماتی جریان دارد، ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم در مبارزه پایانی برابر «شیمادا» از ژاپن به میدان رفت و در حالی که این دیدار تا ثانیه پایانی دو بر صفر مساوی ادامه داشت، پورشیب امتیاز سوم را گرفت و برای ششمین بار در رقابتهای کومیته انفرادی موفق به کسب مدل طلا شد.

وی روز گذشته با برتری مقابل «جانیئوک» از کره جنوبی، «اناس بشارت» از فلسطین و «ما زن الدوگایل» از عربستان راهی دیدار پایانی شده بود.

پورشیب در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا با کسب مدال طلا در دو وزن ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم رکورد دیگری از خود برجای گذاشته است. وی سالهای ۲۰۰۹ و۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در رقابتهای قهرمانی آسیا، ۲۰۱۰ در بازی‌های آسیایی در وزن ۸۴- کیلوگرم و در سال ۲۰۱۹ نیز در وزن ۸۴- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلای آسیا شده است. وی همچنین سه طلای کومیته تیمی را نیز در کارنامه دارد.

در رقابتهای امروز همچنین کومیته تیمی زنان به قزاقستان ۲ بر صفر باخت و از دست یابی به مدال بازماند. کاتای تیمی با ترکیب فرازمهر، زند و شهرجردی در فینال به ژاپن باخت و نقره گرفت. علی مسکین و مبینا حیدری هم در فینال اوزان ۶۰- و ۶۸- کیلوگرم به اردن و زاپن باخته و به نشان نقره دست پیدا کردند.

در ادامه مسابقات روز پایانی صالح اباذری در وزن ۸۴+ کیلوگرم و کومیته تیمی مردان برای کسب مدال طلا به روی تاتامی می‌روند.

پورشیب قهرمان آسیا شد/ ششمین طلا برای تاریخ‌سازی