دفاع تمام قد رئیس پیشین فدراسیون کشتی از محمد بنا

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، پس از تغییر تابعیت علی ارسلان فرنگی‌کار پیشین وزن ۷۲ کیلوگرم تیم ملی و رفتن او به کشور صربستان، انتقادات شدیدی نسبت به دلایل این اقدام و ارتباط او با تصمیمات محمد بنا مطرح شد. انتقاداتی که خیلی زود مورد توجه قرار گرفت، چراکه از زبان قهرمانان اسبق جهان و المپیک بیان شد و در واقع پایه‌های مدیریت و اقتدار محمد بنا در اداره تیم ملی کشتی فرنگی را لرزاند؛ به طوری که امید نوروزی، قاسم رضایی و سعید عبدولی به عنوان اصلی‌ترین منتقدان المپیکی‌، تعارف را کنار گذاشته و سیاست‌های سنتی و تصمیمات یک جانبه محمد بنا را شدیداً مورد نقد قرار دادند.

در همین راستا محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی که محمد بنا در زمان ریاست وی به عرصه مربیگری وارد شد، گفت: با توجه به سفری که به کشور آلمان داشتم، محمد بنا را دیدم و با او صحبت کردم و بعد از اینکه بنا پس از مدتی به ایران آمد، از او برای مربیگری درخواست کردم و وی نیز استقبال کرد. از آنجا بود که بنا به عنوان مربی در کنار خودم در سالن توفیق شروع به کار مربیگری در کشتی فرنگی کرد.

وی افزود: با توجه به عملکردی که بنا از خود نشان داد بعد از مدتی به عنوان سرمربی جوانان از او بهره بردیم و وقتی دیدم واقعاً عاشق این کار است و دانش مربیگری را هم دارد، از وی درخواست کردم به عنوان مربی تیم بزرگسالان شروع به کار کنند. حاصل جوانگرایی که در کشتی انجام دادیم این بود که کشتی گیران‌مان تا همین سال‌های اخیر هم کشتی می‌گرفتند و از چهره‌های خوب و ماندگار کشتی شدند. اغلب آنها به درجاتی بالایی در کشتی فرنگی رسیدند و قهرمان المپیک شدند که شاید نظیر آنها به این زودی ها هم نیاید.

طالقانی با اشاره به آغاز کار محمد بنا و سیر صعودی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: وقتی تیم کشتی فرنگی را جوان کردم، تیم را به بنا سپردم و او با این تیم در جام جهانی تفلیس گرجستان مقام دوم را بدست آورد. همه قبول کردند با مربیان خودمان نیز می‌توانیم کارهای بزرگی انجام بدهیم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون کشتی گفت: وقتی مردم به محمد بنا اعتقاد دارند، هیچ مشکلی نیست و کسی نمی‌تواند جایگاه وی را در بین مردم خراب کنند. بارها دیدیم محمد بنا با بعضی از صحبت‌ها از تیم ملی رفته، ولی دیدیم چقدر عشق بین او و کشتی زیاد است که با یک تلنگر بلافاصله برگشته است چون مردم خواستند و آنها هستند که می‌گویند محمد بنا باشد و به همین دلیل وی ماندگار شده است.

طالقانی در مورد اظهارات اخیر برخی از مدال آوران المپیکی کشتی فرنگی نیز اظهار کرد: باید حرف بنا را هم شنید و دو طرفه قضاوت کرد. درخواست من از حمید سوریان این است که چون با همه این دوستان رفاقت دارد، اگر صلاح دانستند من هم بیایم و بنشینیم و صحبت کنیم. این مسائل نباید به جایی ختم شود که کشتی فرنگی دوباره دچار رکود شود و در نهایت کشتی ضربه بخورد. بنا فردی است که عاشق این مملکت است و هیچ چیزی هم نخواسته و با آبرو زندگی کرده است. من بیشتر از همه می دانم که چه علاقه‌ای به ایران دارد و دعوت خیلی از کشورها را نپذیرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، هر چند منتقدان و موافقان محمد بنا طی روزهای اخیر همچنان بی محابا مشغول بحث و جدل در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها هستند، اما تنها دستاورد این روند، آغاز موج جدید جناح بندی و دو دستگی در کشتی فرنگی است که فعلاً با سکوت شخص محمد بنا و فدراسیون کشتی همراه بوده است.

دفاع تمام قد رئیس پیشین فدراسیون کشتی از محمد بنا