تکلیف پاداش آسیایی پرسپولیس چه شد؟

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، افشای پرداخت برخی پاداش‌ها در فدراسیون عزیزی خادم باعث شده خیلی از اهالی فوتبال از این پرداختی‌های عجیب شگفت زده شوند و نسبت به این رویه انتقاد داشته باشند. با این وجود پیش از این هم در فوتبال ایران به نسبت ارزش پولی هر سال رقم‌های عجیبی به عنوان پاداش پرداخت شده است. یکی از موارد مجهول در این راستا پاداش آسیایی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ است که هنوز برای برخی از هواداران سؤال است که این پول چگونه هزینه شد.

ایرج عرب سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس در این باره گفته بود: «در زمانی که این پاداش به ما تعلق گرفت دلار ۱۶ هزار تومان بود و مبلغ ریالی پاداش ۳۲ میلیارد تومان می‌شد. از دو میلیون دلار حدود ۱۰۰ هزار دلار را AFC به عنوان خیریه و بیش از ۲۰۰ هزار دلار را برای بدهی برداشت کرد و وقتی مبلغ پاداش به دست‌ ما رسید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بود که همزمان با دلار ۱۱ هزار تومانی شد و مبلغ پاداش به ۱۷ میلیارد تومان رسید. بخشی را برای هزینه میزبانی فینال و بخشی هم برای دستمزد بازیکنان پرداخت کردیم. عددی بیش از آن چیزی که درآمد داشتیم هزینه کردیم».

این صحبت‌ها هم باز هواداران را قانع نکرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد در پرداخت پاداش به اعضای باشگاه و تیم رقم‌هایی داده شده که در زمان خودش قابل توجه بوده است. به طور مثال به برخی از مدیران میانی باشگاه ۲۰۰ و ۹۰ میلیون تومان پاداش داده شده که با توجه به ارزش پول در سال ۹۷ و ۹۸ قابل توجه بوده است. برای برگزاری فینال در ورزشگاه آزادی هزینه‌هایی شده که بررسی و پایش این هزینه‌ها می‌تواند گره گشای چگونگی هزینه شدن این پاداش باشد. اتفاقی که تاکنون رخ نداده و شفاف‌سازی در این باره انجام نشده تا همچنان پس از حدود چهار سال همه چیز مبهم باقی بماند.

تکلیف پاداش آسیایی پرسپولیس چه شد؟